Cestovní agentura LaVIA

ID: 433311

Termín: 25.10. (Ne) - 28.10. (St) 2020

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Vlastní

Strava: Polopenze

Cena: 4 180 Kč

  • Dovolená bez lepku
  • Dovolená u jezera
  • Fitness
  • WiFi
  • DOVOLENÁ S PEJSKEM
Poloha

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Nachází se uprostřed okouzlujících vinic v srdci vrchoviny v župě Zala. Je zde přírodní jezero s termální vodou (vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, onemocnění páteře, kloubů a kostí, osteoporózy, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. Díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě. Je největší biologicky aktivní přírodní termální jezero světa. V létě léačivá voda jezera dosahuje teploty 33o  až  35o Cv zimě teplota nikdy neklesne pod 22o C. Jedná se o teplý praamen, který dal městu jeho jméno, jelikož slovo Hevíz znmená "léčivá voda, horký pramen". Úchvatný dovolenkový region okolo Hevízu zve na výlety, vyjížďky na kole, túry a různé další aktivity. Aktivní den je pak možno zakončit ochutnávkou vína a občerstvení vautentickém vinném sklípku. Vzdálenost Praha–Hevíz je 520 km.

Hotel se nachází v malebném centru lázní, pouhých 150 metrů od termálního jezera a jako jediný je spojen vytápěnou chodbou s termálními lázněmi Atz. András (komplex 8 termálních bazénů s různě teplou vodou, vířivkami, podvodními lehátky a protiproudy). Z hotelu se naskýtá nádherný výhled na město a na pohoří Keszthely.

Vybavení

restaurace, lobby bar (několikrát týdně živá hudba), biliár, fitness, směnárna, parkování v podzemní garáži), kadeřnické a kosmetické služby a další.  

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, telefonem, rádiem, TV/SAT, minibarem a balkonem. Hotel je vzdálen 100 metrů od hevízského léčebného jezera.

Stravování

polopenzi formou bufetu (možnost speciálních diet), polévkový bufet v poledne a welcome drink.

Cena zahrnuje

ubytování s polopenzí + polévkový bufet v poledne (mimo den příjezdu a odjezdu), denní vstup na 3 hodiny do termálních lázní hotelu nebo do termálního jezera (vč. vstupu do solné jeskyně),  živou muzika v lobby baru, používání koupacího pláště a bezpečnostní schránky, WI - FI, pojištění CK dle zákona.,

Cena nezahrnuje

 pobytovou taxu: 1,80 €/ noc/ osoba od 18 let – povinná platba na místě. V období Velikonoc je cena vyšší o Kč 780 za den 21.4.2019. 

Doporučený výlet:

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero).  Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ.  Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem. Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce. Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton Ösz“.  Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetič“) je nejvýznamnější historickou památkou města. Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje až sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé i 400 let staré. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.

Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. Otevírací doba: 1.-30.6 a 1.9.-31.10 úterý až neděle 09.00-17.00 hodin, 1.7.-31.8. denně 09.00-18.00 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

        

31.05. (Ne) - 03.06. (St) 2020 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Vlastní
-4 570 Kč
Vybrat termín
31.05. (Ne) - 04.06. (Čt) 2020 - 5 dní, 4 noci
osoba ve 2lůžkovém pokoji Standard
Polopenze
Vlastní
-Last minute6 500 Kč
Vybrat termín
01.06. (Po) - 04.06. (Čt) 2020 - 4 dny, 3 noci
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji další typy pokojů
Polopenze
Vlastní
-4 570 Kč
Vybrat termín
02.06. (Út) - 05.06. (Pá) 2020 - 4 dny, 3 noci
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Vlastní
-4 570 Kč
Vybrat termín
03.06. (St) - 06.06. (So) 2020 - 4 dny, 3 noci
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Vlastní
-4 570 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoLázně Hevíz
HotelHevíz - hotel Panorama*** wellness taste, 3 noci
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín25.10.2020 - 28.10.2020
DopravaVlastní
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Vytvářím objednávku...