Cestovní agentura LaVIA

ID: 879741

Cyklistika u Balatonu ***

Termín: 12.07. (Ne) - 17.07. (Pá) 2020

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Dle programu

Cena: 7 990 Kč

Poloha

Jezero Balaton – levandulový poloostrov Tihany – lázně Balatonfüred – kostel Lébény – opatství Pannonhalma – termální jezero Hévíz – šnečí parlament a zámek Keszthely – hrad Szigliget – sopka Badacsony – město Veszprém - výlet lodí po jezeře - večer v csárdě

DOVOLENÁ U BALATONU PRO CYKLISTY
NOVINKA

Ubytování

5x ubytování

 

Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu ***Aquilo Panoráma a přilehlé vile na břehu zálivu Tihany na Balatonu. Hotel se nachází na klidném a velmi romantickém místě. Hosté mohou využívat vlastní travnatou pláž s malým přístavem, která je jen přes komunikaci. Je možné si za poplatek zapůjčit šlapadla a kola. Hotel má vlastní bar.  Venku je velká terasa s posezením. Na ostrůvku (přimostěném) je posezení a tábořiště. Hotel je vzdálen od centra Tihany asi 2,5 km a 4 km od rušného Balatonfüredu. Nedaleko hotelu jsou i veřejné pláže s několika možnostmi dalšího stravování a lanovým parkem. 

Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV, mini lednicí, bezpečnostní schránkou a klimatizací. Většina pokojů nabízí nádherný výhled na záliv Tihany a Balatonfüred, většina pokojů je bez balkonu.

Do rušného Balatonfüredu jezdí od hotelu pravidelná autobusová linka. 

V půjčovně u hotelu si lze půjčit kola (4000 HUF/den či 2500 HUF/do 4 hodin) či vodní šlapadla (4000 HUF/hodina). Po poloostrově vede množství turistických cest k různým čedičovým útvarům, na vyhlídky atd.

Stravování

5x snídaně (formou bufetového stolu) ve vlastní restauraci s terasou
2x jednoduchá dvouchodová večeře

Cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 5x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;
- 5x snídani (formou bufetového stolu) ve vlastní restauraci s terasou;
- 2x jednoduchou dvouchodovou večeři
- vstupy na hotelovou pláž včetně použití lehátek;
- wifi;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 500 HUF = asi 40 Kč / osoba nad 18 let / noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 100 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné (15 000 HUF – orientační přepočet v září 2019: 100 HUF = 8 Kč);
- přepravu vlastního kola: 1200 Kč/kolo;
- v půjčovně u hotelu si lze půjčit kola (4000 HUF/den či 2500 HUF/do 4 hodin), sídlí zde také podpora pro cyklisty na Balatonu: https://aktivponttihany.hu/en/bicycle-rental/.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Program

Tento zájezd pro cyklisty je souběžný se zájezdem Pohoda u Balatonu (proklik). První a poslední den je pro všechny účastníky obou zájezdů stejný. Zájemci o cyklistiku podnikají výlety podle své kondice, bez průvodce. Získají však od nás tipy, kam se vydat. Mohou se také zúčastnit jakéhokoliv výletu, který je určen účastníkům zájezdu Pohoda u Balatonu.  Kolo si mohou cyklisté vzít vlastní nebo si ho zapůjčit u hotelu. Podpora cyklistů je přímo u hotelu v Activ point Tihany. Těchto stanic je na Balatonu několik.  

1. den: 
Odjezd v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00) směrem Brno, Bratislava, Győr a Balatonfüred.
Poznávání Maďarska začneme ve městě Lébény, kde si prohlédneme románskou baziliku sv. Jakuba z počátku 13. století (400 HUF). Cestou se zastavíme v tradičním korunovačním městě uherských královen Veszprém, kde se projdeme středověkým městem na hradní vrch. Město bylo založené stejně jako Řím na sedmi pahorcích. Odtud se pojedeme ubytovat na poloostrov do Tihany. Poté nás čeká volno na koupání a procházky, individuální večeře s možností ochutnat místní jídla (langoše, palačinky, rybí polévky). 

První výjezdy cyklistů po poloostrově.

2. den:
TIP pro cyklisty
Poznání blízkého okolí Tihany - Balatonfüred - Balatonszölos - Vaszoly – Balatonnudvari a zpět

Délka trasy: 40 km
Převýšení 185 m
Čas: 3 hodiny (trasa č. 4)

Nechcete se věnovat cyklistice? Vypravte se s námi na tůru na vulkanický poloostrov Tihány. Vydáme na procházku po Tihany, odkud se naskýtají nádherné výhledy na kopce severního Balatonu. Vysoko na ostrohu nad jezerem uvidíme staré opatství s nejhezčí balatonskou vyhlídkou, malebný skanzen pod širým nebem s původními domy s rákosovými střechami a s levandulovými krámkypoustevnické domky, vytesané do skály, paprikový dům a možná ještě i fialová levandulová pole, levandulový dům a mnoho voňavých výrobků z této rostliny, která bude právě dokvétat. Společná večeře v hotelu.

3. den: 
TIP pro cyklisty
Východní okruh - Tihany - Balatonfüred - Balatonalmádi - Siofók - Zamárdi, trajektem na Tihany 

Délka trasy: 70 km
Převýšení: 85 m
Čas: 6,5 hodin (trasa č. 1)

Nechcete se věnovat cyklistice? Odpočívejte na pláži, která patří hotelu. Navečer vyrazíme do nedalekého lázeňského města Balatonfüred, kde se projdeme po rušné promenádě i parkem a vyrazíme na výlet lodí po jezeře Balaton (2000 HUF). Volno v lázeňském městě, určené k nákupům či na individuální večeři.

4. den: 
TIP pro cyklisty
Tihany - Badacsonytomaj - Szigliget - Keszthely - Hejvíz (možný transport kol i skupiny autobusem do hotelu) 

Délka trasy: 72 km
Převýšení: 65 m
Čas: 7 hodin (trasa č. 1)

Nechcete se věnovat cyklistice? Můžete s námi na celodenní výlet. Cestou uvidíme sopku Badacsony, zastavíme pod mohutnou zříceninou hradu ze 13. století Szigliget, na který vyšplháme, kde se nám naskytnou krásné výhledy (800 HUF). Navštívíme i blízké Keszthely, kde stojí barokní zámek rodu Festetics s bohatou knihovnou, jízdárnou, překrásnými francouzskými zahradami, sbírkou kočárů, loveckých trofejí a exotickou zahradou. Zájemci mohou navštívit některý ze zámeckých okruhů, nebo se projít po starém městě a podívat se na Šnečí parlament, sestavený ze 4,5 milionů šnečích ulit ze dna Panonského moře (550 HUF).Nakonec dojedeme do rušných lázní Hévíz, kde se vykoupeme v největším kráterovém termálním jezeře v Evropě s hloubkou 38 m (3200 HUF). Návrat do hotelu na společnou večeři. 

5. den: 
TIP pro cyklisty
Tihany - Balatonakali - Mencshely - Szentjakabfa - Balatoncsicso - Zánka – Tihany

Délka trasy: 55 km
Převýšení: 238 m 
Čas: 5,5 hodin (trasa č. 5)

Snídaně, volný den, s možností koupání, cyklistiky či procházek, navečer je možné zajistit večeři v typické maďarské csárdě s vínem a hudbou (500 - 650 Kč/dle zvoleného menu).

6. den:
Po snídani a vyklizení pokojů se vydáme zpět směrem do ČR. Poté po cestě zastavíme u Pannonhalmy (UNESCO), kde se nachází benediktinské opatství sv. Martina, založené v roce 996.
Návrat do ČR v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 19.00), další dle trasy.
Program je orientační, může být upraven v závislosti na aktuálním počasí.

Celý okruh pro cyklisty kolem Balatonu je 202 km. Proti Tihány (U města Tihany) je trajekt, který umí okruh rozdělit na 2 části, východní cca 1/3 okruhu a západní 2/3 okruhu. Informace o místech s podporou cyklistů získáte zde: https://aktivponttihany.hu/en/bicycle-rental/.

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno, Bratislava.

+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice, Rychnov nad Kněžnou, Choceň.

Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu)  u nádraží v Č. Třebové. 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

12.07. (Ne) - 17.07. (Pá) 2020 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Dle programu
Autobus/Více odjezdových míst
-6%Last minute7 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoTihany
HotelCyklistika u Balatonu
Cena za osobu
Termín12.07.2020 - 17.07.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ČiLe s.r.o. IČO: 065 63 431
Vytvářím objednávku...