Cestovní agentura LaVIA

ID: 742107

Starověký ráj - víkend v Jordánsku ***

Termín: 23.11. (Pá) - 26.11. (Po) 2018

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Varšava (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 14 637 Kč

Popis hotelu

Poloha
*** hotely během poznávací části - střední kvality (dle programu) - 3 noci. 

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací a nejčastěji satelitním TV.

Strava: snídaně a obědy nebo večeře (dle popisu v programu). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Petra - skalní město - poklad UNESCO • Ammán - panorama města a Archeologické muzeum • křižácký hrad v Keraku • relaxační koupel v Mrtvém moři • starověké město Džaraš a ulice 600 sloupů • pro zájemce možnost prodloužení pobytu u Mrtvého moře

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady . Odlet do Ammánu (možnost mezipřistání). Celní a pasové odbavení a následně transfer do hotelu v Ammánu (nebo okolí). Večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka hlavního města země - Ammánu. V programu mimo jiné: majestátní římský amfiteátr, odeon - čili antická koncertní síň, pozůstatky obrovské citadely, panorama města a Archeologické muzeum. Dalším bodem programu bude výjezd na horu Nebo, považovanou za místo smrti Mojžíše. Za hezkého počasí lze odtud spatřit i hradby Jeruzaléma. Procházka na vrchol, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Mrtvé moře a Jordánské údolí. Odpoledne návštěva zříceniny křižáckého hradu, slavného Keraku. Pevnost byla dobyta po ročním obléhání samotným vojenským velitelem Saladinem. Následně večeře a přenocování v okolí Wádí Musa nedaleko Petry. (Trasa cca 320 km) 

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Petry (seznam UNESCO). Budeme mít možnost vidět mimo jiné: faraónovu pokladnici, fasádovou ulici, nabatejské divadlo, královské hrobky a chrám boha Dušary. Celé město je vytesáno ve skále a nachází se v nepřístupném horském údolí. Petru opustili poslední obyvatelé po ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k malebnému klášteru. Přejezd do hotelu v Ammánu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 4
Po snídani přejezd na sever do starobylého města Džaraš, kde lze obdivovat: Vítězný oblouk císaře Hadriána, dokonale zachovalé oválné fórum, Chrám boha Dia a Chrám bohyně Artemidy, monumentální schodiště a propyleje, raně křesťanské kostely s podlahovými mozaikami, hipodrom a především téměř 600 m ulici sloupů. Následně přejezd na relaxační koupel v Mrtvém moři, v nejnižším bodě na Zemi, cca 440 m pod hladinou moře. Návrat do Ammánu a přejezd na letiště. Odlet do Polska. (Trasa cca 140 km)
Upozornění! Pro zájemce, ve vybraných termínech, možnost prodloužení pobytu o 4 noci v hotelech u Mrtvého moře.

Upozornění k programu
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit! Aktuální časy návratů uvede průvodce CK na místě.
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních památek a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem z/do Ammánu, letištní taxy, ubytování v hotelech (celkem 3 noci), stravování: snídaně (3) a večeře nebo obědy (3), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, systém Tour guide, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd.) - cca 210 USD/os. (povinný poplatek na místě); nápoje k večeřím, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu) a jiné osobní výdaje.

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide . 

Víza

Cestovní pas
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

 
Jordánské vízum
Vízum obdržíme na hranici. Pro úspěšné překročení izraelsko-jordánských hranic je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců). 

23.11. (Pá) - 26.11. (Po) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute14 637 Kč
Vybrat termín
04.01. (Pá) - 07.01. (Po) 2019 - 4 dny, 3 noci
Standard
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute14 767 Kč
Vybrat termín
18.01. (Pá) - 21.01. (Po) 2019 - 4 dny, 3 noci
Standard
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute13 416 Kč
Vybrat termín
01.02. (Pá) - 04.02. (Po) 2019 - 4 dny, 3 noci
Standard
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute14 215 Kč
Vybrat termín
08.02. (Pá) - 11.02. (Po) 2019 - 4 dny, 3 noci
Standard
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute13 723 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJordánsko
MístoAmman
HotelStarověký ráj - víkend v Jordánsku
Standard
Termín23.11.2018 - 26.11.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVaršava
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...