Cestovní agentura LaVIA

ID: 779882

Gabon – putování do nitra černé Afriky

Termín: 15.07. (Čt) - 28.07. (St) 2021

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 139 800 Kč

Program

1. den


Letecky Praha – Libreville.
2. den


Odjezd do města Lambaréné, ležícího na  řece Ogooué; v roce 1913 zde založil Alsasan Albert Schweitzer proslulou nemocnici, kterou navštívíme; vyjížďka lodí po ramenech řeky Ogooué, pozorování hrochů, různých druhů říčních ptáků, hejna kaloňů, vyhlídka na město i nemocnici.
3. – 4. den


Odjezd do oblasti NP Waka s dosud panenským pralesem – návštěva vesnic obývaných Pygmeji, dones se živících jako lovci a sběrači (tu a tam již začínají se žďárovým zemědělstvím); tajemný rituál bwiti, při kterém lidé užívají halucinogenní kořen rostliny iboga, umožňující kontakt s bohy a s duchy předků.
5. – 6. den


Přejezd dále na jih, až do NP Moukalaba-Doudou; pravé stopování goril nížinných v NP – žije zde několik gorilích tlup, z nichž jsou 1 – 2 habituované, k nim se za asistence místních přírodovědců, kteří je zde v terénu zkoumají, půjdeme podívat. UPOZORNĚNÍ – nejde o typickou turistickou atrakci, ale o opatrné pozorování těchto plachých vzácných jedinců, kdy na předním místě platí pravidlo: nestresovat je. V období srpna je nalezení tlupy a její pozorování vysoce pravděpodobné.
7. – 8. den


Přejezd do Setta Camy, safari po laguně (mořští ptáci, hroši); túra do nitra NP Loango (20 km pěšky, rovinatý nenáročný terén, zavazadla nesou nosiči); odpolední stopování jedinečných pralesních slonů, antilop bahenních, buvolů pralesních, štětkounů afrických, chocholatek a různých druhů opic; večer v divočině u ohně.
9. den


Brzy ráno další pěší safari nebo možnost rybaření; safari motorovým člunem po řece v nitru NP Loango; na hranici parku návštěva domorodé vesnice s ukázkou tradičních kulturních plodin a jejich zpracováním; noc u moře s krásnou opuštěnou pláží v Enaminu.
10. den


Odjezd do misie St. Anne v laguně Fernan Vaz, jejíž dominantou je jedinečný železný kostel, projekt Gustava Eiffela; návštěva domorodé vesnice, v podvečer posezení s místními obyvateli, seznámení se s běžným životem v misii; večer jeden z mnoha místních tradičních tanečních rituálů, jež se zde prolínají s křesťanstvím.
11. den


Dojezd do města Port Gentil; malebná katedrála Saint Louis; včer fakultativně návštěva retaurace s rybími specialitami připravenými s francouzským šarmem. 
12. den


Návrat trajektem do Libreville; prohlídka města – překrásný dřevěný kostel sv. Michala, jehož fasáda je pokryta mozaikami a dřevořezbami; naivně znázorňujícími výjevy z bible; katedrála Notre-Dame de Lourdes s fasádou zdobenou malovanými kachly; zbytky koloniální architektury; pestré trhy Mon Bouet a Nkembo; trh s uměleckými předměty; fakultativně zajímavé muzeum umění a tradic.
13. – 14. den


Možnost mnoha fakultativních programůpozorování velryb a delfínů, které zde během léta několik měsíců migrují; výlet na poloostrov Pointe Denis u ústí řeky Komo do Atlantického oceánu s opuštěnými překrásnými písečnými plážemi, odpočinek, koupání a relaxace; návštěva rezervace Pongara (v zimě kladiště kožatek velkých) či parku v La Nyonié; letecky zpět do Prahy.Stravování - polopenze
polopenze
Popis
Noclehy jsou kompromisem mezi chtěným a možným. Vždy se bude jednat o čisté ubytování. Ve městech budeme bydlet v těch několika málo turistických hotýlcích nebo v misiích. V divočině převážně v dobře vybavených kvalitních stanech či prostých bungalovech. Ve městech (Libreville, Lambaréne, Port Gentil) bude tekoucí voda, všude jinde využijeme na mytí tzv. „bucket shower“ – místní nám nanosí do koupelny velké kýble s čistou vodou a tou se můžete umýt. Nebudete s sebou potřebovat žádné speciální vybavení na stanování, vše bude na místě k dispozici.
Cena zahrnuje
průvodce CK a místní průvodci
letenka vč. všech poplatků Praha – Libreville – Praha ve výši 24 000 Kč
různé dopravní prostředky: minibusy
taxíky
4x4 auta
nákladní auta
lodě motorové i nemotorové pirogy
7x hotel / bungalov / misie se snídaní
5x stan se snídaní
6x plná penze
vstupné do NP
permit na gorily v NP Moukalalba Doudou ve výši 300 EUR / os
rituál bwiti
informační materiály
Cena nezahrnuje
gabonské vízum – 3000 Kč
pozorování velryb a delfínů – 2500 Kč
15.07. (Čt) - 28.07. (St) 2021 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-139 800 Kč
Vybrat termín
02.08. (Po) - 15.08. (Ne) 2021 - 14 dní, 13 nocí
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-139 800 Kč
Vybrat termín
16.08. (Po) - 29.08. (Ne) 2021 - 14 dní, 13 nocí
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-139 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměGabon
Místo
HotelGabon – putování do nitra černé Afriky
Základní cena
Termín15.07.2021 - 28.07.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...